Képzéseink felnőtteknek

Alternatív járműhajtásitechnikus-képzés

Ezúton értesítjük az érdeklődőket, hogy a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum Fáy András Technikum 2020 októberében felnőttképzési formában (esti tagozaton) Alternatív járműhajtásitechnikus képzést indít. Az államilag finanszírozott képzési formára az alábbi feltételek megléte/ teljesítése esetén lehet jelentkezni:

• a részvevőnek rendelkeznie kell középiskolában szerzett autószerelő, autóelektronikai műszerész, autóvillamossági szerelő, vagy autótechnikus végzettséggel, illetve főiskolán, vagy egyetemen szerzett gépész- vagy villamos mérnöki (üzemmérnöki, műszaki tanári) diplomával,
  • a felvétel feltétele a legalább 5 év autóipari tevékenységben eltöltött szakmai gyakorlat,
  • mivel e képzés komoly autós előképzettséget feltételez (a tervezett időkeretben csak jelentős tudásbeszámítással valósítható meg), a program megkezdését követően a hallgatóknak sikeres bemeneti vizsgát kell tenniük,
  • azáltal, hogy a szakmai elméleti órák egy része online kapcsolati formában kerül lebonyolításra, a képzésen való részvétel feltétele az internetes elérhetőség is.

A képzés főbb témakörei:

• felkészítés a bemeneti vizsgára
  • alternatív járműhajtás biztonságtechnikája
  • hibrid és elektromos járműhajtás
  • alternatív hajtóanyagok és energiatárolók
  • gáz- és tüzelőanyag-cellás járműhajtások
  • alternatív járműhajtás diagnosztikája – méréstechnika
  • alternatív hajtású járművek műszaki vizsgálata
  • gépjárművek kommunikációs rendszerei
  • belsőégésű motorok korszerű keverékképző rendszerei
  • felkészítés a technikus vizsgára (szakmai számítások, portfólió készítés)

A 296 órára tervezett képzési program 2020 októberében indul. Az oktatás elméleti óráinak nagy részét online képzési formában tervezzük lebonyolítani, a gyakorlatok a Fáy András Technikum (1095 Bp. Mester u. 60-62.) műhelyeiben és laborjaiban hagyományos (kontakt) formában lesznek megtartva.
Az oktatás 2021 májusában és júniusában technikus minősítő vizsgával zárul, amelyen a résztvevők sikeres vizsga esetén az 5 0716 1901 szakmaszámú, államilag elismert Alternatív járműhajtási technikus oklevelet szerezhetik meg. A képzési napok egy részét hétköznap délutánokra, jelentős részét munkaszüneti napokra (elsősorban szombatokra) tervezzük, de a jelentkezőknek számolniuk kell azzal is, hogy szükségszerűen lesz néhány olyan egésznapos elfoglaltság is, amely hétköznapra esik. (Pl. vizsga, gyár- vagy üzemlátogatás stb.)
Mivel a képzés állami finanszírozású, tandíjat a részvevőknek nem kell fizetniük, csak a rendelkezésre bocsájtott segédletek, mérési jegyzőkönyvek stb. költségének térítésével kell számolniuk.
Az ezúton meghirdetett technikus képzésre a jelentkezés sorrendjében, korlátozott létszámban tudunk felvenni érdeklődőket.
További információval a 06-1-210-7043 telefonszámon vagy a 30-579-1709 mobil számon tudunk szolgálni.

A képzés a 2020/21-es tanévre betelt!